OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Tábory » Letní tábor Všechlapy 2018 » Táborová kronika - 2018

Pátek 10.8.2018

Poslední rozvcička, předposlední snídaně. Po snídani bylo otevřeno casino, kde jsme mohli zvýšit své výhry v celotáborové hře. Zahráli jsme si skořápky, větší bere, indiánský pohled a další hazardní hry. Někteří z nás své výhry několikanásobně zvýšili, ale někteří přišli o všechno. Jsme zde super parta, a tak se někteří podělili s těmi, kteří nic neměli. Po výborné svíčkové jsme se vydali se zlaťáčky na trh, kde jsme si mohli vybrat z plyšáků, hraček, slizů, bublifuků, kolik jsme unesli a na kolik nám stačily získané zlaťáky. Poté nastala nejhorší doba - doba balení. Po takto náročné činnosti jsme si šli odpočinout do kina na promítání Asterixe a Obelixe. Poslední noc ve svých chatičkách a zítra už ve svých postýlkách.

Za celý redakční tým Vám děkujeme za sledování a za rok opět naviděnou.

Bára&Lucka M.

Čtvrtek 9.8.2018

A máme tu finále! Ještě ne tábora, ale celotáborové hry. Celý den jsme hlídali klenoty, aby se před večerní korunovací ještě jednou neztratily - jeden nikdy neví.. A jak se sluší, rozhodli jsme se královně na korunovaci donést i nějaký dárek. Ale nakoupit dárek umí každý trouba, takže my to měli trochu složitější. Starší část oddílu vyrazila doplnit zásoby do Divišova a dar měli usmlouvat za 5 sirek. Inu, úlovky to byly zajímavé, od bonbónů přes samolepky až po plastovou královskou korunku. Večer jsme měli tu čest se zúčastnit korunovace, královna nám osobně poděkovala a Sherlock Holmes vyhlásil výsledky celotáborové hry. Nejlepšími detektivy se stali Žlutí, na záda jim dýchali Fialoví, v samém středu se ocitli Zelení, na čtvrtém místě se umístili Červení a těsně v závěsu za nimi Modří. Po korunovaci nás čekalo malé občerstvení, kde nechybělo ani dětské šampaňské a korunovace pak plynule přešla v diskotéku :).

Středa 8.8.2018

Dnešní osmičkový den jsme začali rozcvičkou v osm hodin. Po snídani jsme se protáhli oblíbenou běhací hrou vracečka. Zjednodušeně najít na mapě a doběhnout na stanoviště, kde si každý běžec překreslil obrázek na svou kartičku přiloženou fixou a poté se vrátil na kontorolu zpět k mapě. A takto pořad dokola od mapy na stanoviště a zpět. Oběháním všech stanovišť získali detektivové vzkaz, že mají být ve 3 hodiny u krmelce v lese. Zde na ukradených klenotách spal již několikrát zmíněný Moriarty! Korunovační klenoty se našly a padouch taky. Třikrát hurá! Přes den nás příjemně překvapil asi minutový deštík. A co se dělo večer? Přeci Všechlapy mají talent. Účinkující odpadli únavou mezi prvními a ostatní je následovali. Zítra nás čeká korunovace, musíme se na takovu slávu vyspat. Dobrou noc a za chvíli nás máte doma.

Úterý 7.8.2018

V úterý jsme si na dopoledne vyměnili role s dětmi. Z několika nejstarších dětí se tak na chvíli staly vedoucí, vzaly nás a zbylé děti na rozcvičku, připravily stoly na snídani a zorganizovaly pro nás dopolední program v bazénu. Jsme moc rádi, že si to děti mohly vyzkoušet z druhé strany, protože samy záhy zjistily, že to není tak jednoduché, když děti neposlouchají, když se jim vymyšlené hry hrát nechce, když se jim pravidla musí opakovat třeba i 6x, když někdo dorazí k bazénu v keckách a roláku namísto plavek, když neplavci nemohou najít své kruhy a kridýlka a podobně :). Služba dětských vedoucích skončila dozorem na obědě a pak se vše vrátilo opět do zajetých kolejí. Po obědě jsme se autobusem vydali do Farmaparku v Soběhrdech, kde jsme měli možnost prolézt hned několikero hřišť a zahlédnout různá zvířata, od těch domácích až po klokany, pštrosy nebo třeba lachtany. Výlet nás v tomto počasí dosti vyčerpal, taže večer jsme pod širákem a za zvuku kytary usnuli ve svých spacáčcích jako miminka!

Pondělí 6.8.2018

A je tu nový týden! Náš dopolední program zahrnoval zajišťování a prověřování nových typů k chycení Moriartyho. Během dne jsme objevovali části mapy k jeho úkrytu. Část jsme pořídili na nově zřízeném táborovém tržišti, kde se nacházeli nejen prodavači, ale i fůra zlodějů v různorodých převlecích, kteří se snažili nás obrat nejen o mince, ale chvílemi i o rozum :). V poledne jsme síly doplnili bavorskými vdolečky, které trhly rekordy v dětských přídavcích a plná bříška jsme nechali odpočinout během poledního klidu. Mapu jsme zkompletovali během odpoledne a odměněni jsme byli bazénem. Ale tím program nekončil, po večeři jsme se k úkrytu konečně dopracovali a našli jsme tam hotový poklad (tedy aspoň pro detektivy!) - důkazy usvědčující viníka. Ale bylo potřeba je pohlídat do dalšího dne, aby je nikdo neukradl nebo neznehodnotil, takže nám nezbývá než sestavit hlídky a důkazy celou noc střežit...

 h

Neděle 5.8.2018

Jelikož se v neděli necvičí, alespoň jsme si ráno zatancovali. Vedoucí dokonce v pyžamech. Kvůli dešti jsme museli změnit naše původní plány a přesunuli se do jídelny na film. Ovšem taková průtrž mračen byla více než příjemná po tropických dních. Po obědě už nepršelo a tak mohla být zahájena detektivní olympiáda. Děti byly prověřeny v chytrosti ve skládačkách, mrštnosti na opičí dráze, bystrosti a přesnosti při přepisování dopisu a dalších náročných disciplínách. Samozřejmě v parném letním odpoledni jsme si nemohli odpustit bazén. Večer se všichni mladí detektivové převlékli do kostýmu a mohl být zahájen maškarní bál. Večerka se maličko protáhla, ale unavení detektivové ihned usnuli.

Sobota 4. 8. 2018

A jsme v půlce! Jsme o několik odstínů opálenější, o pár knedlíků (kterými naše kuchyň opravdu nešetří) těžší a o fůru společných zážitků bohatší. Ráno jsme byli svědky telefonního hovoru Sherlocka s jedním z pachatelů, který se rozhodl zradit své komplice z lásky ke královně. Ale jelikož se bál o svůj holý krk, tak potřebné informace zašifroval. Celé dopoledne jsme pak museli chodit po stanovištích a zjišťovat jméno hlavního gangstera písmenko po písmenku. Celí vyčerpaní jsme nakonec získali jméno Moriarty. Teď už jej zbývá jen najít a chytit..

A co se dělo odpoledne? Na návštěvu dorazilo pár zličínských hasičů i se Scanií a předvedli nám nejen její vybavení, ale i pěnidlo, které pokrylo celé naše volejbalové hřiště a my se v něm pak mohli dosytosti vyřádit! Večer předpověď hlásila déšť, který se řítil naším směrem, už už jsme se na něj začali těšit, hledat pláštěnky...ale z deště nakonec sešlo, padlo dohromady asi deset kapek a to nám k osvěžení prozatím musí asi stačit.

Pátek 3. 8. 2018

Dnešní dění bylo rozděleno na dvě party.

Starší děti vyrazily na vlnách Sázavy na vodu, kde jsme nad naše očekávání více pluli než ťapali vodou. Sluníčko ovšem bylo nekompromisní a vykouzlilo tak na našich pečlivě nakrémovaných tělech více či méně zajímavé rudé stopy. Výlet na raftech nám skončil v Choceradech, odkud jsme se pak se pak přesunuli autobusem do tábora. Únava padla na každého člena týmu, takže jsme dnes zalehli dříve než obvykle.

Mladší děti měly původně v plánu spaní pod širákem, ale nakonec se kvůli blížícím se bleskům přesunuly do chatiček. Během dne zvládli naši nejmladší jak vodní bazénové hrátky, tak i návštěvu maličkatého muzea Jaroslava Foglara v Divišově. Kromě pár poničených exponátů se nám výlet velmi vydařil a večer.všichni unavení sluníčkem usnuli raz-dva.

Čtvrtek 2.8.2018

Čtvrteční parný den jsme hned zahájili bazénem. Dopoledne se konaly závody v plavání, jak mezi vedoucími tak dětmi. Soutěžilo se v disciplínách: prsa, kraul, čubička. Jako bonus byla pro dnešní den otevřena sázková kancelář, děti mohly sázet na vedoucí. Další soutěží byla výdrž pod vodou. Po obědě se starší děti zabalily na přespání v přírodě a vyrazily do Českého Šternberka. Zde se spolu s vedoucími lehce občerstvili a vyrazili na vlak. Vlakem jsme popojeli do Sázavy, zde jsme si v kempu uvařili večeři a přespali pod širákem. Také jsme si u ohně zazpívali za zvuků kytary. Mezitím v táboře se menší děti vydaly do městečka na nákupy. Nejvíce nakupovanou pochutinou se staly chipsy a Fanta. Po náročných nákupech se všichni sešli v místní laguně. Bohužel, nám bylo zakázáno opékat buřty na ohni. Proto místo popcornu k letnímu kinu byly buřty z trouby.

Středa 1.8.2018

A je tu středa - nejteplejší den tohoto týdne! Ještě, že tu máme bazén, bez něj bychom se už určitě odpařili! Po snídani jsme byli svědky únosu velitele Scotland Yardu, který jsme se snažili celý den vyšetřit. Nebylo to snadné, ale skrze účtenku, která pachatelům vylétla z vozu jsme se dostali k několika SPZtkám, jelikož jsme vůz viděli na vlastní oči, tak už jen stačilo přiřadit jí správné číslo a z inspektorátu zjistit, na koho je automobil psán. Byl to celkem oříšek, ale jakmile jsme měli jméno, museli jsme pátrat dál. Ale jak to tak bývá, nic není zadarmo, bylo nutné zaplatit výkupné a posléze jsme nalezli uneseného vedoucího, který byl naštěstí ještě naživu! Uf! Veškeré vyšetřovatelské práce jsme celý den prokládali vodními radkovánkami a večer jsme si pořádně vyhodili z kopýtka na diskotéce :).

Úterý 31.7.2018

Ráno k nám po snídani přijela vzácná návštěva, psovodi z vězeňské služby. Pes Ctirad nám ukázal vyhledávání drog, které byly ukryté v dřevěných truhlách. Druhý pejsek Theodor nám předvedl na figurantovi zadržení pachatele. Oba pejsci byli moc poslušní a mohli jsme se ptát na mnoho dotazů. Po obědě jsme na stanovištích získávali části indícií v morseovce. Z indicíí jsme si složili větu, která nás dovedla na místo, kde byli odcizeny korunovační klenoty. Po prozkoumání místa činu, jsme šli hledat místo, kde je tělo. (plastová figurína z obchodu s oblečením) Torzo bylo zakopané hluboko v lese, přišli nám vhod získané lopatičky. Tělo máme, pachatele ne! Po takto náročném dni jsme si rádi zalezli do postýlek.

Nezapomeňte se podívat na včerejší večerní zprávy, ať Vám nic neunikne. (foto galerie Pondělí 30.7.2018)

Pondělí 30.7.2018

Po snídani jsme se vydali do detektivní školy, už se nám po vyučování moc stýskalo. Naučili jsme se odlévat stopy bot ze sádry, také dělat otisky prstů. Sestavovali jsme dokonce identikit pachatele a zkoumali vlasy pod mikroskopem. Výuka se ukázala jako velice přínosná, protože odpoledne jsme stopovali pachatele. Krok po kroku, stopu po stopě jsme byli blíž a blíž. Nakonec jsme pachatele dostali! Tím náš program nekončil. V noci byly odcizeny ze střeženého objektu korunovační klenoty. O krádeži nás informovaly večerní zprávy. Byl vyhlášen mimořádný stav a byli povoláni všichni detektivové, především ti ze Všechlap.

Neděle 29.7.2018

Nedělní ráno jsme dnes nezahájili rozcvičkou, jelikož v neděli se přeci necvičí. Přes noc se v táboře objevily plakátky s nabídkou práce detektivů pro Scotland Yard. Ve Scotland Yardu pracuje i slavný Sherlock Holmes. Dopoledne jsme dle indícií hledali cestu k přihláškám do nového zaměstnání detektivů. Odpoledne proběhl nábor talentů. Museli jsme prokázat svoje schopnosti v plavání, běhu, zručnosti, chytrosti a síle. Díky vysokým teplotám trávíme skoro všechen čas u bazénu. Čas ve vodě si zpestřujeme hraním her. Večer jsme získali průkaz detektiva v zácviku. Také jsme byli rozřazeny do družinek a vymýšleli si název. Těšíme se na další den, jelikož zítra nás čeká úsek kriminalistiky.

Sobota 28.7.2018

Dobrý večer, milý rodiče,

vítáme Vás u prvního příspěvku táborové kroniky. Po příjezdu jsme se ubytovali na chatičky a vyrazili na náš první táborový oběd do jídelny. Zahájili jsme pobyt knedlíky s uzeným a zelím. Po poledním klidu jsme se svlažili v místní laguně (bazénu). Také jsme si zahráli seznamovací hry, které trvaly až do večeře. Letní kino nám ohrozila bouřka, která ovšem nepřišla. Promítání bylo přesunuto do jídelny.

Nyní již s vyčištěnými zuby oddychujeme v postýlkách.