Úvodní stránka » O nás

   MOTTO: Tajemství úspěchu? Žádné není. Jen pilný trénink.

Kolektiv mladých hasičů ve Zličíně působí souběžně s hlavní činností SDH Zličín již od roku 1986.

Družstva mladých hasičů se pravidelně účastní mnoha soutěží v požárním sportu, ale velmi bohatá a zajímavá je i mimosoutěžní činnost dětí. Pravidělně jezdíme společně na letní tábory, zimní soustředění a před důležitými závody i na jarní a podzimní soustředění, kde se připravujeme na závody a dolaďujeme formu. 

Velká část dnešních členů začínala právě v dětském oddílu a některým se hasičské řemeslo stalo tak oblíbené, že jsou členy dodnes. Během dlouholetého působení se v kolektivu vystřídala řada zkušených vedoucích z řad dospělých hasičů a hasiček.

Do činnosti hasičské mládeže se zapojuje mnoho věcí. Její náplní je teoretická i praktická příprava, přizpůsobená samozřejmě věku a schopnostem dětí. Nehrajeme tedy jen hry, ale učíme se pracovat s hadicemi, znát hasicí přístroje, hasičskou techniku, základy první pomoci, orientovat se s pomocí mapy, ale rovněž dovednostem manuálním. Vždyť vázat uzle, překonat překážku po laně, vyšplhat, zorientovat mapu pomocí buzoly apod. patří k nezbytným základům úspěchu. O tom, jak jsme se přes rok připravovali, nejlépe vypovídají výsledky v celostátní soutěžní hře Plamen. Ta se koná každý rok ve dvou okresních kolech, jarním a podzimním. Na jaře se soutěží v požárním útoku a podobných, na hasičskou činnost specializovaných disciplínách, naopak na podzim má soutěž charakter orientačního běhu, kdy je na trase rozmístěno několik stanovišť a družstvo zde plní úkoly jako je střelba ze vzduchovky, vázání uzlů, první pomoc a podobně.

Hasičem se chce stát každý. Pokud chcete zkusit, co je to být hasičem, najít si nové kamarády, zažít spoustu zábavy a udělat něco pro svou fyzičku, přijďte mezi nás. Tréninky se konají každou středu od 16:30 hod na hasičárně ve Zličíně.