OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Tábory » Táborová kronika - Miličín 2015

Neděle - 9.8.2015

Konečně je tady neděle s datem nástupu na tábor. Ráno jsme se společně s rodiči dopravili na Zličín, naložili se do autobusu, naposledy jsme odmávli maminky a tatínky a vyrazili jsme vstříc novým táborovým dobrodružstvím! V miličínské táborové osadě, kterou známe už z minulého roku, na nás čekala skupinka našich vedoucích, kteří nás okamžitě ubytovali. Po vybalování jsme se posilnili obědem, na který nám vnikly známé komiksové postavičky Čtyřlístku – Myšpulín, Fifinka, Bobík a Pinďa. Zrovna se vraceli domů z výletu, ale když došli až ke svému domečku v Třeskoprskách, tak zjistili, že je někdo vykradl. To se v Třeskoprskách, takové milé a dobrácké vesničce normálně nestává, tudíž musíme zjistit, co se to tu stalo!!! Odpoledne jsme se ještě rozdělili do družinek a vyzkoušeli jsme blízký rybník. K naší radosti jsme zjistili, že rybník je koupací a má i „pláž“, tudíž bude naším útočištěm dozajista každý den, dokud teploty neklesnou. A po večeři jsme si z těch všech nových dojmů odpočinuli v našem táborovém letním kině, což byla parádní tečka za prvním dnem!

 

Pondělí - 10. 8. 2015

Hodiny hlásí 8:00 a táborem se ozývá zvuk budíčku, který některé děti probudil a jiné vypustil již oblečené z chatiček. Jakmile jsme se sešli oblečení všichni, tak jsme se vydali na rozcvičku, která je vždy rozdělena mezi mladší a starší táborníky. Ke snídani jsme si dali kakao s loupákem a vánočkou a poté bylo načase vložit se do pomáhání Čtyřlístku s onou lupičskou záhadou. Dneska jsme pomáhali konkrétně Myšpulínovi, kterému byl odcizen jeho nový vynález. Vynález jsme našli a kompletovali po kouskách celý den, chvíli v lese, chvíli u rybníka, chvíli v táboře. S přestávkami na jídlo nám den utekl před očima a najednou byl zas večer a čas jít spát.

 

Úterý - 11. 8. 2015

Úterý by se dalo říct, že pro nás bylo takovým tím klasickým třetím krizovým dnem, neboť se vosy asi rozhodli uspořádat na nás hon a byli dotěrnější než kdy jindy. Když někoho žahne kopřiva, říká se, že bude zdravý, ale z vosích bodnutí asi nic dobrého neplyne. Minimálně budou ale všichni účastníci tábora zocelenější než kdy předtím J Kromě celodenního boje s horkem a hmyzem jsme konečně dostavili Myšpulínovi jeho vynález a on nám za něj byl velmi vděčný, svou etapu vyhodnotil tak, že na 4. místě se umístili Bobíci, na 3. místě Myšpulíni, na 2. místě Fifíkové a nejvíce zazářili Pinďové ! Samozřejmě nechyběl ani rybník, kde se osvěžujeme každodenně, bez toho se při aktuálních teplotách nedá fungovat!!! Večer jsme si pro velký úspěch zopakovali letní kino, které nám promítlo pohádkou na dobrou noc.

 

Středa - 12. 8. 2015

Ve středu ráno dorazila k nám do tábora vojenská policie, ne že by tu snad musela zasahovat, ale přišli nám povídat něco o své činnosti. V první části nám byli představeni perfektně vycvičení psi, které vojáci cvičí především pro hledání drog a výbušnin a následně nám byl předveden arzenál zbraní. Dopoledne tudíž bylo velice zajímavé, ale vraťme se ke Čtyřlístku – po obědě jsme v Třeskoprskách potkali místního obyvatele, který byl neuvěřitelně nešťastný a sdělil nám, že se stala další nečekaná katastrofa – praskla hráz místního rybníka Blaťáku. Celý den jsme se tedy věnovali vodním aktivitám, stavěli jsme hráz, plnili jsme rybník, lovili jsme uplavané rybky a tak dále. Večeři jsme dneska dostali studenou v podobě toastů, neboť vaření jsme byli všichni až až J Po večeři jsme měli klasicky nástup, obdrželi jsme poštu a šli jsme se načančat na diskotéku, kde jsme využili poslední zbytky naší energie a protancovali jsme se až do večerky.

 

Čtvrtek - 13. 8. 2015

Dnešní den jsme věnovali pomoci Bobíkovi s doplněním jeho spíže. Jak všichni dobře víme, tak Bobík ze všeho nejraději mlsá a když teď nemá co, tak nejen, že s ním není kloudná řeč, ale dokonce nám hubne! Pomohli jsme mu tedy sestavit nákupní seznam, provést nákup, vymačkat jablečný mošt a oloupat brambory. V mezičasech jsme se chladili v rybníce a uklízeli v táboře. Po večeři jsme pak měli zajímavý program mimo CTH. Náš kuchař Kafík, který zde sice týden kuchařuje, ale jinak je profesionálním hasičem, nám vyprávěl o své nedávné misi do Nepálu, kam se vydali pomáhat místním lidem vypořádat se s následky zemětřesení. Přednášku doplnil i prezentací s fotkami, tak jsme zase o něco moudřejší!

 

Pátek - 14. 8. 2015

V pátek jsme ještě pomáhali Bobíkovi, a sice jsme mu chtěli uvařit jeho oblíbenou polévku – bramboračku.  Nakupovat ingredience jsme se vydali dokonce do blízkého Miličína, kde jsme dostali seznam, korunky, s kterými si musíme vystačit a dali jsme se do práce. Nákupy potravin doma u většiny z nás provádí rodiče, ale teď jsme si to vyzkoušeli sami. Jako bonus jsme si v horkém počasí pořídili zmrzlinky a vydali jsme se dál. Všechny děti opouštěly Miličín s vědomím, že míří na puťák, ale kvůli horkému počasí, všude převládajícímu suchu a zákazu rozdělávání ohňů jsme museli trochu improvizovat. Děti se tedy sice na puťák sbalily, vyrazily, po cestě nakoupily, ale pak se jejich malé krůčky stočily zpět k táboru, kde se letošní „puťák“ odehrál. Samozřejmě se ale nespalo v chatičkách a děti si musely vystačit s tím, co si sbalily. Bylo to sice méně dobrodružné než klasický puťák, ale ta večerní obloha stála za to! Po přípravě svých lůžek jsme se dali do vaření, abychom měli co večeřet. V táboře máme jediné ohniště, které je povoleno používat i v tomto počasí a navíc jsme hasiči, a tak jsme byli stále ve střehu, aby žádná jiskřička neletěla kam nemá ;-) Každá družinka vykouzlila v kotlících svou vlastní bramboračku, která se jim pak ohodnotila, a za odměnu si ji děti mohly sníst. Abychom nebyli hladoví, tak jsme si pak ještě doplnili bříška buřty a den jsme zakončili zpěvem při kytaře u táboráku.

 

Sobota - 15. 8. 2015

A je tady víkend!!! Ráno jsme se probudili krapet zmatení, kde že to ležíme, než nám došlo, že vlastně „puťákujeme“ a proto nejsme ve svých chatičkách. Nicméně jinak už jsme dnes fungovali normálně táborově jen s tím rozdílem, že byl v plánu celodenní výlet. Po snídani jsme si sbalili batůžky, čapli svačinky a vydali jsme se auty do Sedlčan na pouť. Na pouti jsme se rozeskupinkovali tak, aby starší šli s mladšími a nikdo nebyl sám a vydali jsme se mezi atrakce. Měli jsme dostatek času na to, abychom utratili většinu svého kapesného, řádně přesladili své žaludky a vyzkoušeli jsme nejednu atrakci. Odpoledne jsme se pak svezli zpět k Miličínu a vykoupali jsme se v našem známém rybníce. K večeři nás kuchaři překvapili svíčkovou, abychom doplnili síly po výletě, a pak jsme opět promítali v našem letním kině. Pro tentokrát byl na programu film Ledové království,  a po něm nečekaně ještě přišla jedna noční hra, která z nás vysála poslední zbytky sil…

 

Neděle - 16. 8. 2015

Tak jsme za půlkou tábora, ale ještě zdaleka nekončíme s nabitým programem. Konečně se ochladilo, tudíž jediný čas strávený dnes u rybníka byl věnován střelbě ze vzduchovek a dalších zbraní, což bylo rozhodně lákavější než každodenní vodní řádění. Ráno jsme na snídani obdrželi čerstvé novinové výtisky Třeskoprského Hromu, z nějž jsme se dozvěděli, že v noci se z místní ZOO ztratilo hned několik zvířátek a to za velmi záhadných okolností. To nám nedalo a chopili jsme se příležitosti tuto záhadu rozlousknout, pro začátek jsme stavěli nové klece, chytali zvěř, krmili je a ještě jsme si střihli zvířecí kvíz, abychom věděli víc o těch, které jsme dnes zachraňovali. Nebylo to snadné, dostatečně jsme se kvůli těm zvířatům naběhali a občas nás zdržel déšť, ale i přesto jsme vše zdárně stihli!

POZOR - Exkluzivně jsme získali výtisk Třeskoprského hromuvčetně přílohy - fotorománu!!!

 

Pondělí - 17. 8. 2015

Dnes nás probudil do nového dne déšť, ale rozcvičku jsme i přes to zvládli. Po výborné snídani (kobliha s marmeládou) jsme pomohli veverkám nasbírat potravu a opravit plánek ZOO. Při těchto aktivitách jsme si i uklidili na chatkách a v okolí. Po obědě za námi přišla Fifinka s prosbou o pomoc – někdo jí rozházel nádobí a potraviny v kuchyni. Pomohli jsme jí tedy nádobí roztřídit a vyrobit nové či uklidit potraviny ve spíži. K večeři jsme měli výborné meruňkové knedlíky, na které nám dala recept sama Fifinka. Poté jsme si zahráli hry podle věkových kategoriích a skvěle jsme se bavili. I když celý den pršelo, nám to vůbec nevadilo :-)

 

Úterý - 18. 8. 2015

Dnes nás opět probudil déšť, ale byl tak intenzivní, že jsme nemohli jít ani na rozcvičku. Po snídani nás navštívil Myšpulín, který nám sdělil, že Třeskoprské muzeum bylo vykradeno. Byl ukraden velmi cenný náhrdelník. Naším úkolem bylo posbírat na stanovištích od padouchů kusy náhrdelníku. Některým se dařilo lépe, některým hůře. Poté jsme měli za úkol opravit i rozbitý psací stroj – poskládat písmena a číslice na správné místo. Po obědě jsme se vydali po družinkách na výlet k vysílači Mezivrata, kde na nás čekal Myšpulín se zbytky náhrdelníku, který jsme od něj mohli získat splněním úkolů. Po návratu jsme podle předlohy vytvořili věrnou kopii náhrdelníku a předali jsme ji řediteli muzea. Předposlední úkol byl zjistit informace od vedoucích o muzeu v Třeskoprskách. Před námi byla poslední úloha – vrátit do původního stavu knihovnu. Vše jsme úspěšně zvládli a večer jsme si užili na diskotéce.

 

Středa - 19. 8. 2015

Ráno po budíčku jsme se protáhli na rozcvičce, dali si k snídani výbornou vajíčkovou pomazánku a vrhli jsme se na úklid tábora. Po vygruntování musel přijít na řadu kvůli nepřízni počasí náhradní program – promítání filmů a seriálů. Po obědě (kuře s rýží) jsme se vydali na výlet za rytíři na horu Blaník. Po příjezdu na dolní parkoviště jsme absolvovali cestu na vrchol Velkého Blaníku. Na cestě na nás čekala interaktivní naučná cesta S rytířem na Blaník – 4 km dlouhá stezka se 17ti zastávkami. Na vrcholu jsme vystoupali na rozhlednu a pokochali jsme se po okolí. Dále jsme pokračovali po naučné stezce až na horní parkoviště, kde na nás čekal autobus. Tedy jen na jednu část naší výpravy – druhá část zvolila jinou cestu a objevila se kdesi pod horou Blaník – na druhé straně než byl autobus. Po návratu do tábora na nás čekaly šunkofleky. Dále následovalo osobní volno, které každý využil jinak – psaní dopisů, sprchování, hraní společenských her… Nezbylo pak tedy už nic jiného než zalézt do pelíšků a spát.

 

Čtvrtek - 20. 8. 2015

S dnešním oznámením budíčku jsme se rozběhli s chutí na rozcvičku. Po ní jsme se posilnili na snídani. Na nástupu nás přišel navštívit Pinďa, který požádal družinky o pomoc. Ztratily se mu činky a posilovací stroje, sbírka vlajek a jeho cvičební úbory. Jako první jsme mu pomohli najít a poskládat sbírku vlajek. Poté jsme si zacvičili podle jeho tréninkového plánu, který nám dal velice zabrat. V mezičase jsme tvořili trička metodou savování. Po obědě a poledním klidu jsme absolvovali honbu za Pinďovým posilovacím nářadí. Dále jsme našli jeho ztracené cvičební úbory, hlavně boty. Následně jsme vyluštili tajenku, kde jsme se dozvěděli, že se máme o půlnoci dostavit k rybníku. Jak nám bylo řečeno, tak se i stalo. Po večeři, když se setmělo, jsme byli vysláni na stezku odvahy, která nás dovedla k rybníku, kde jsme u ohně načapali lumpy, kteří celou dobu škodili Třeskoprskům. To je ale náhoda, co? 

I druhé vydání Třeskoprského hromu se nám podařilo získat pro naše čtenáře!!!

 

Pátek - 21. 8. 2015

Dnes nás čekala poslední rozcvička tohoto pobytu, tak jsme si ji řádně užili. Poté jsme se pořádně nasnídali, abychom měli mnoho sil na dnešní den. Po snídani přišel Pinďa vyhlásit svou etapu, s ním přišel i místostarosta Třeskoprsk, Karel Zakopbotu (paní starostka je nezvěstná - pozn. red.). Společně nás pozvali na Třeskopské hry. Následovalo rozřazení do týmů, vymyšlení názvů a pokřiků. Po obědě jsme mohli odstartovat klání. Soutěžilo se ve všech možných disciplínách, jako např.: přetahovaná, vytrvalostní běh, skok do dálky, vzpírání, střelba vzduchovkou, hod diskem atd. Po dohrání jsme vyplnili kvíz o dění na táboře. Po večeři proběhlo vyhlášení Třeskoprských her a ocenění vítězů. Teď už nás čekala jen diskotéka, při které jsme si chodili kupovat ceny za vydělané peníze. Po skončení diskotéky jsme šli spát, abychom se dobře vyspali na cestu domů. V noci nás ale vzbudili. Že by další bojovka? Ano, hádáte správně. Bububu…