OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Tábory » Všechlapy 2016 » Táborová kronika Všechlapy 2016

Čtvrtek 11.8.

Dnes jsme poprvé vynechali rozcvičku - čekal nás celodenní výlet a nebyl čas nazbyt. Pobavili jsme si batůžky, balíčky se svačinou a raději i pláštěnky a vyrazili na Farmu Blaník. Farma byla plná ohrad se zvířaty, ale i skluzavek, prolézaček a soutěžních stanovišť. Podrbali jsme si kozičky, prohlídli čuníky a po obědě jsme se přesunuli do Vlašimi, kde jsme konečně uskutečnili všemi očekáváné a vytoužené nákupy. Navštívili jsme místní vyhlášenou cukrárnu, prohlídli si zámecký park a poté se vydali zpět do tábora. Po večeři starší děti nachystaly program pro mladší děti, a to v podobě pohádkového lesa. Nadšení následovalo na obou stranách. Po takovém večeru se nám všem bude jistě krásně usínat.

Středa 10.8.

Probudili jsme se do chladného a deštivého dne, a přestože nám počasí nepřálo, nakonec jsme si ho i tak užili. Dopoledne jsme se rozdělili do družinek a v rámci celotáborové hry se věnovali vaření. Objevily se zde takové klenoty jako míchaná vajíčka s cibulkou nebo krupicová kaše, a že není vůbec jednoduché něco takového v kotlíku na ohni uvařit. Odpoledne došlo na etapu dědy Simpsona, který nás za naši snahu odměnil pokladem v podobě zlatých čokoládových penízků. Po chutné večeři následovala diskotéka spojená s karnevalem, kde jsme konečně mohli obdivovat nápadité a vtipné kostýmy a odměnit autory těch nejlepších. V pozdních hodinách jsme se odebrali do chatiček, ulehli do postýlek a začali nabírat síly na další den.

 

Úterý 9.8.2016

Náš pobyt na táboře se sice krátí, ale pořád máme co na práci. Dnes jsme po snídani shlédli jeden díl Simpsonových o tom, jak Marge bojovala s hazardem. Čekalo nás kasíno, kde jsme soutěžili na různých stanovištích o Marginy korále. Kasíno nám zavřela celní správa. Nebojte se, bylo to předem domluvené a přijeli nám udělat ukázku své techniky, pašovaných výrobků a speciálně vycvičeného psa na vyhledávání tabáku. Ukázky pokračovaly i po obědě a všem se to moc líbilo. Když se ta spousta celních aut opustila brány našeho tábora, vydaly se starší děti na nákup do Divišova. Měly za úkol nakoupit za 100 Kč suroviny na pokrm, který budou vařit zítra na ohni. Mladší mezitím stavěli domečky v lese. Po večeři jsme se věnovali opět kroužkům, které slaví velký úspěch. Poté absolvovali starší hru malomocní a mladší stezku odvahy. Všichni si dnešní den moc užili!

Pondělí 8.8.2016

Tak a je tu zase pondělí, rozcvička nás nemine. Bylo to náročné, ale zvládli jsme to ve zdraví. Po snídani jsme se vydali do lesa na boj s hadrovými koulemi proti vedoucím. Všechny jsme nakonec porazili, a jelikož bylo krásné počasí, tak jsme se vydali k bazénu. Když jsme byli téměř rozmočeni, mladší se opět přesunuli do lesa na hru s obrázky na zádech a starší hráli v jídelně videostop. Po sladkém obědě – bavorské vdolečky, jsme zahájili etapu Salmy a Patty. Jelikož vlastní autoškolu, tak odpoledne probíhalo v duchu silničních pravidel, značek a jízd. Samozřejmě jsme se šli i vykoupat a před večeří se uskutečnil turnaj v bingu. Po večeři jsme měli letní kino. Na večer strávený pod širým nebem nic nemá!

Neděle 7.8.2016

Je neděle a všichni se těší na rozcvičku, protože není. Vedoucí nás ovšem překvapili a vylezli v pyžamkách ven a my jsme se měli vžít do role vedoucích. Když byli pořádně protažení, tak nás čekala snídaně. Následovalo zahájení další etapy - Lisa. Pomáhali jsme jí složit novou ústřední melodii, posbírali jsme a přepsali jí noty, které jí rozházeli zlí spolužáci po táboře. Po výborném obědě – kuřecí plátek s broskví a hranolky – jsme absolvovali, po vzoru olympiády, turnaj v triatlonu. Jezdili jsme na koloběžce, běhali jsme, až se za námi prášilo a nakonec jsme závodili v bazénu. U něj jsme zůstali až do večeře, někteří hráli míčové hry a někdo tvořil v jídelně se zažehlovacími korálky. Po jídle jsme se konečně dočkali našich oblíbených kroužků. Dnes jsme si mohli vybrat mezi tancem, míčovými hrami, IQ testy a ajťákem. Po druhé večeři jsme se uložili ke spánku a těšíme se na další den!

Sobota 6.8.2016

A jsme v půlce! Dnešním dnem jsme se dostali přesně do poloviny našeho tábora. A jak jsme si tento den užili? Dopoledne jsme se realizovali v přípravě pokrmů, které jsme vymysleli do Vočkova nového jídelního lístku. Vaření samo o sobě by nebylo těžké, ale náš úkol byl ještě těžší o to, že jsme si museli nejprve dojít pro dřevo, to zpracovat, zažehnout oheň a vše připravit v kotlíku či ešusech. Pokrmy, které vycházely z našich kuchyní byly různých obtížností i chutí. Jedna skupinka si vymyslela k jídlu pouze těstoviny s kečupem a sýrem, další rozpékala bagetky a ti nejnápaditější táborníci vyráběli dokonce pizza šneky a tiramisu! Po obědě jsme se věnovali střelbě ze vzduchovek a malování našich táborových triček a šátků. Dalším zajímavým bodem dne pak byla pěvecká soutěž "Tvoje tvář má známý hlas", kterou si pro nás připravili naši vedoucí. Z reakcí dětského publika soudíme, že se show opravdu líbila, a že se nasmáli tak, že je snad ještě zítra budou bolet břišní svaly :-) ! Večer jsme se ještě posilnili buřtgulášem a přidali jsme se opět ke kroužkům v podobě posilování a výtvarných dílniček.

Pátek 5.8.2016

Pátek už je vlastně taková malá sobota, předzvěst víkendu, ale po pravdě řečeno, tady je nám to úplně jedno. Tím, že nemusíme do školy, a ani do práce, tak vůbec nevnímáme jestli je všední den nebo víkend. Většinu pátečního dne bohužel propršelo, ale jelikož sledujeme předpověď počasí, tak si na nás ani déšť nepřišel. Dopoledne, dokud bylo hezky jsme hráli běhací hry, které starší proložili i tréninkem matematického myšlení a mladší hrou Videostop, kdy poznávali jednotlivé pohádky na základě shlédnutí krátkých úryvků. A odpoledne jsme vyslechli rozhovor hospodského Vočka se štamgasty z jeho podniku, z kterého jsme pochopili, že potřebuje trochu píchnout s nalákáním hostů, jinak zkrachuje. Rozhodli jsme se tudíž Vočkovi s jeho podnikáním pomoci a zbytek dne jsme pak věnovali vymýšlení a míchání nealkoholických koktejů, poznávání drinků, aniž bychom na ně viděli a vymýšlení pokrmů na obohacení Vočkova menu. Na pokrmy nám pak vedoucí nakoupili požadované ingredience a zítra se dáme do jejich vaření. Po této praktické části jsme si pak ještě užili různorodou střelbu od kuličkovek, přes luk, šipky, flusačku ... až po vzduchovky. Večer se pak nesl už jen v poklidné atmosféře kroužků, na které jsme se na nástěnce zapsali a pak jsme zapluli do svých postýlek.

Čtvrtek 4.8.2016

Dnešní ráno bylo vyjímečné tím, že nás ze spánku probudily sluneční paprsky, které jsme díky spaní pod širákem měli hned z první ruky :-). Starší děti se probraly v Českém Šternberku, kde se po snídani nalodily do plavidel a vydaly se vstříc 15km po vodě. Skončily tak těsně před Sázavou, kde už je nabralo hasičské vozidlo a odvezlo na zaslouženou véču do tábora. Mladší táborníci strávili dopoledne v táborovém bazénu a odpoledne si okořenili špetkou kultury v podobě prohlídky hradu Český Šternberk. V dnešním horku byla návštěva chladných hradních zdí v doprovodu zakostýmované průvodkyně úplně ideální! Venku jsme se ještě zchladili zmrzlinou a odvezli jsme se zpět do tábora, kde jsme se ještě před večeří zvládli zchladit ve vodě. Večeře v nás dnes úplně zasyčela, potom už jsme si jen uklidili chatičky, umyli jsme se a unaveni sluníčkem jsme zapluli do připravených spacáčků.

Středa 3.8.2016

Středeční etapu jsme zahájili hned po snídani, kdy se konal nástup, Homer vyhodnotil předchozí etapu a shlédli jsme scénku, kde hlavní roli byla Maggie. To nemohlo znamenat nic jiného, než že tento den budeme trávit právě v její společnosti. Jelikož Maggie byl odcizen dudlík, tak jsme jí jej pomáhali hledat, vyzkoušeli jsme si také skákání v pytlích (alias dupačkách) a přes oběd jsme drželi bobříka mlčení, neboť Maggie toho zatím také ještě moc nenamluví. Odpoledne se pak starší táborníci sbalili a odešli na puťák do Českého Šternberka. Mladší účastníci zůstali v táboře, kde jsme si užili odpoledne plné her a stavení lesních domečků. A aby nám to nebylo líto, tak jsme večer také putovali se svými spacáčky ven, sice jen o ohýnku, ale přece! A po odzpívání takřka celého táborového zpěvníčku jsme všichni hezky společně usnuli pod širou oblohou :-).

Úterý 2.8.2016

A máme tu úterý! Během dopoledne jsme se parádně vyšťavili běhací hrou na zvířata a lovce a mladší táborníci si měli šanci na vlastní kůži vyzkoušet AZ kvíz, který známe z televize. Taktiky, které vyvíjeli hráči s písmeny i při lovu byly více než obdivuhodné a proto jsme si všichni zasloužili pořádnou porci oběda. Po poledním klidu se nám pak ukázal Homer a v duchu jeho životního stylu jsme pak prožili celé odpoledne. Soutěžili jsme v jezení jídla, pití (Homer si sice denně pochutnává na pivu značky Duff, ale nebojte, my jsme si vystačili s balenou vodou :-) ) a sbírání donutů, které v domácnosti u Simpsonových nesmí nikdy chybět. Večer se nám zamračilo nebe, tak jsme se raději přesunuli do jídelny, kde se nakonec nakonala naše první táborová diskotéka. Tančilo se a zpívalo jakoby nebylo zítřka, díky čemuž jsme přišli i o poslední zbytky energie a o to lépe se nám pak usínalo.

Pondělí 1.8.2016

Dneska se nám počasí zase umoudřilo, takže jsme se mohli vydat na obhlídku okolí našeho nového tábořiště. Zjistili jsme, kde máme jaký les, že pod námi teče řeka a taky, že tu nechybí kopečky. Bude to chtít ještě pár rozcviček, aby si naše nožičky zvykly na trochu náročnější místní terén. Po výletě jsme se posilnili obědem v podobě buchtiček se šodó a odpoledne jsme se pokusili vžít do kůže Barta Simpsona. A co to znamenalo? Vyzkoušeli jsme si jízdu na skateboardu, opisování trestných úkolů na čas a podobně. Po ukončení dnešní etapy následoval program v podobě kroužků. Stejně jako ve škole, jsme si tu mohli vybrat kroužek, který nás nejvíce zajímal a stát se jeho součástí. Vznikl nám tak kroužek deskových a míčových her, IT, skládání origami a trénink fyzické kondice. A co jsme nestihli vyzkoušet dnes, tak budeme mít ještě šanci zkusit v průběhu tábora :-).

Neděle 31.7.2016

Poslední červencový den byl zároveň naším prvním celým dnem na táboře. Ráno nás z postýlek vytáhlo sluníčko a po snídani jsme byli rozděleni do družinek, přičemž každý tým je veden někým z rodiny Simpsonových. Jakmile jsme věděli, kdo je s kým, tak jsme se začali pracovat na týmovém názvu, pokřiku a vlajce. Po výtečném obědě jsme pak zahájili celotáborovou hru. Zlomyslný Levák Bob dnes ukradl Simpsonovým všechno oblečení, tak jsme se jim celé odpoledne snažili jej získat zpět. Práci nám značně komplikovat déšť, díky kterému jsme trávili čas na střídačku chvíli uvnitř a chvíli venku. A jelikož ani večer déšť neustal, tak jsme si v jídelně promítli pohádku na dobrou noc.