OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Tábory » Všechlapy 2017 » Táborová kronika Všechlapy 2017

Pátek 11.8.2017

Balíme, balíme na maminky a tatínky se těšíme! Poslední ranní rozcvičku nám opět překazil déšť, což děti hodně mrzelo. Dopolední program musel být upraven kvůli počasí. Mladší děti se zapotily při videostopu, neboli poznávání filmů a pohádek dle krátkých sestřihů. Poté mozečky potrápily na AZ kvízu. Starší děti musely na doučování z karetních triků a lektvarů. Po obědě nám ředitel bradavické školy Albus Brumbál vyhlásil výsledky: 1.místo Mrzimor, 2.místo Havraspár, 3.Nebelvír, 4.Chrabrolín a 5.místo Zmijozel. Koleje dostaly peníze, za které si Prasinkách nakoupily ceny za celotáborovou hru. Poté nás čekalo jen a jen balení. Večerním programem byla rozlučková diskotéka.

Tímto příspěvkem se loučíme a budeme se těšit za rok. :)

Čtvrtek 10.8.2017

Oou a je to tady, konec tábora se pomalu přibližuje. Jak jsme to poznali? Dětem začíná docházet čisté oblečení a sladit stejné čisté ponožky začíná být už celkem nemožné :-). Dopoledne jsme zahájili místní, tedy bradavické olympijské hry, které zahrnovaly nejen klasické sportovní aktivity, ale jejich vrcholem byl pro všechny famfrpálový turnaj!!! Hráči se na hřiště dostavili nejen s originálními vlastnoručně vyrobenými košťaty, ale i s týmovým duchem a perfektně propracovanými herními strategiemi. Po napínavých soubojích zvítězil v turnaji jednozačně Havraspár. Večer pak následovalo opět promítání našeho kultovního Harryho Pottera, který nás doprovodil až do hajan.

Středa 9.8.2017

Ranní rozcvičku nám narušil silný déšť, proto jsme si vzali volno a vyrazili z postele rovnou na snídani. Po snídani nás opět čekaly vyučovací hodiny. Dnes bylinkářství a kouzelné lektvary. Po poledním klidu konečně nadešel čas na zlatý hřeb tábora...Famfrpál. Probíhaly jen tréninky a přátelské zápasy, ale zítra nás čeká turnaj. Po prvních trénincích musela košťata do servisu. Večerním programem byly kroužky. Děti si mohly vybrat mezi posilováním, míčovými hrami, deskovými hrami a nebo doděláváním táborových triček. Famfrpálu zdar!

Úterý 8.8.2017

Nadešel čas pokračovat v boji o Ohnivý pohár! Dopoledne nám byly jezerními lidmi uneseny malé děti, z každé družinky zmizelo jedno. Jakmile se to zjistilo, tak jsme začali jednat. Museli jsme splnit několik nelehkých úkolů a nakonec se nám podařilo kamarády vysvobodit. Posilněni obědem jsme se odpoledne ještě vydali do lesního bludiště, kde jsme se po dlouhém snažení dopracovali až k samotnému Ohnivému poháru. Před večeří jsme pak ještě stihli nějakou tu míčovou hru. A jelikož už konečně i na dětičky dopadá únava, tak jsme dnes nastavili trochu dřívější večerku a jdeme nabrat síly na zítřejší táborové řádění :).

Pondělí 7.8.2017

A máme tu další den v Bradavické škole. Starší se dnes zdokonalovali v čárech a kouzlech. Střední se naučili věštit budoucnost a ti nejmenší kouzlili s kartami. Oběd byl posunut o hodinu, jelikož nás čekal výlet do Vlašimi. Navštívili jsme zde Para Zoo, která nebyla tak zajímavá jako nákupy ve městě. Po nákupech sladkostí a hraček jsme se navrátili na večeři. Jelikož nás zítra čeká hra o Ohnivý pohár, večerní program byl speciální...čarodějnický ples. Protancované střevíčky jsme odložili a odebrali se odpočívat. :)

Neděle 6.8.2017

Krásné nedělní ráno z tábora. Protože se v neděli necvičí, byla dnes rozcvička formou tance. Vedoucí dokonce přišli v pyžamech! Zjištění dne, tanec vysiluje více než běhání. Po snídani za námi přijela návštěva ze spřátelených čarodějnických škol. Studentky z Krásnohůlek a studenti z Kruvalu. Jelikož v nejbližších dnech bude probíhat turnaj mezi školami, museli jsme si vyrobit košťata. Po poledním klidu družinky rotovaly po stanovištích. Zapeklitým úkolem bylo například, prolétnout slalom na koštěti bez dotknutí nastražených draků a nebo vyhrát vodní bitvu nad drakem. Za splněný úkol získali část dračího vejce. Části do sebe zapadly a vytvořily jedno vejce. S posledním dnem v tomto týdnu jsme se rozloučili zpěvem u táboráku.

Sobota 5.8.2017

A jsme v půlce! Je to těžko k uvěření, ale od našeho odjezdu z Prahy už uplynul celý týden. I když byla sobota, tak v Bradavicích to nehraje žádnou roli a dopoledne jsme se šli opět učit. Dnes se dostalo na hodiny karetních kouzel a věštění. Studenty vyučování očividně zaujalo, neboť i po ukončení hodin jsme nacházeli hloučky dětí trénujících své nově získané schopnosti :). Odpoledne se neslo ve znamení návštěv! A kdo tu všechno byl? Po obědě se v táboře objevila hasičská Scanie ze Zličína, která nám předvedla své schopnosti a děti měly příležitost se našich hasičů na cokoli zeptat a fůru věcí si i vyzkoušet. Na závěr odpoledne nám Scanie vyrobila spoooooustu pěny, ve které jsme se všichni parádně vyblbli!!! Také jsme měli možnost trénovat střelbu na cíl z různých typů zbraní a asi posledním překvápkem byl příjezd tří ochočených háďat, která nám tu dělala přes den milou společnost!

A když už si děti myslely, že pro dnešek už program skončil, tak se společně s tmou vydaly do pohádkového lesa. To znamená, že kolem tábora vzniklo několik menších stanovišť, na kterých starší děti nacvičily pohádky na dobrou noc pro naše mladší táborníky. A teď už nezbývá než všem popřát sladké pohádkové sny!

Pátek 4.8.2017

Hola hola, voda volá. Ráno se starší děti neprobudily ve svých chatičkách v táboře, ale v tábořišti v Českém Šternberku. Posilněni snídaní jsme se nalodili na rafty a vyrazili za vodním dobrodružstvím.

Mezitím v táboře probíhalo vyučování čar a kouzel. Další hodina byla vyhrazena pro studium kouzelných tvorů. Ti, kteří nezůstali po škole se svlažili v bazénu. :) Odpolední čas vyplňovaly vodní hry. A v 5 hodin odpoledne do tábora přijelo překvapení, zmrzlinářské auto.

Vodáci, kteří poobědvali, doplnili cukry zmrzlinou. Výlet končil 15 km od základního tábora. Úplně hladové nás hasičský autobus dovezl přímo na večeři. Po sprše jsme všichni upadli do hlubokého spánku. Dobrou noc. :)

Čtvrtek 3.8.2017

A máme tu další den v Bradavicích! A jelikož jsme ve škole, tak dnes došlo už i na studium! Ve třech místních učebnách probíhala výuka lektvarů, kouzelných tvorů a čar a kouzel. Nechyběly ani názorné příklady a prostor pro vlastní tvorbu :). Po obědě jsme se pak rozdělili na mladší a starší, přičemž starší skupinka vyrazila na výlet. Děti dostaly mapičku a musely nás dovést do nedalekého Českého Šternberka, kde samy uvařily na ohni večeři a přespávaly v kempu pod širákem. Mladší děti oproti tomu vyrazily na nákup do Divišova doplnit sladké zásoby a večer zakončily táborákem a kytarou. Spokojenost byla znát na všech frontách :).

Středa 2.8.2017

Dobré ráno z Všechlap! Dnešní den začal poněkud netradičně, nejstarší děti si vyměnily role s vedoucími. Proto vedoucí pod dohledem nejstarších absolvovali dlouhou rozcvičku. Poté nám dětičky namazaly rohlíčky a vytvořily program na celé dopoledne. Dopolední program narušil déšť, i když byl velice příjemný po horkých dnech. Proto jsme se přesunuli do jídelny a shlédli kousek Harryho a vězně z Azkabanu. Když vykouklo opět sluníčko, vydali jsme se hrát ven. Po "O" jsme již v obvyklém postavení děti-vedoucí hráli hry na motivy vězně z Azkabanu. Všechni kouzelníci oslepli a následně se odčarovali splněním zapeklitých úkolů. Po večeři nás čekalo letní kino. Menší účastníci již nedošli do chatek po svých, ale na rukou vedoucích. :)

Úterý 1. 8. 2017

Uuuuuf, dneska byl snad nejteplejší den letošního roku, což nám dalo dost zabrat! Jaštěstí nás ale zachránil místní bazén, kam jsme se chodili koupat snad po každé disciplíně :). Dneska jsme našli v Bradavicích tajemnou komnatu, střeženou odporným baziliškem, kterého jsme museli obejít bez újmy na členech našich jednotlivých kolejí. Výsledky dnešního snažení byly vyhlášeny na večerním nástupu - zvítězil Zmijozel!!! A na závěr horkého dne jsme si zasloužili diskotéku pod širým nebem. Napříč všemi věkovými kategoriemi a různými hudebními žánry jsme se protancovali až do tmy :).

Pondělí 31.7.2017

A je tu poslední červencový den, pondělí, to znamená, že nás rozcvička nemine. Některé nové děti se tvářily trochu rozpačitě po ránu, když se měly dát do pohybu, ale nakonec to všechny zvládly levou zadní ;). Ani dnes nám sluníčko nedalo chvilku odpočinout, takže jsme celý program prokládali koupačkami v místním bazénu, ještě, že ho tu máme!!! :) Dopoledne jsme se dozvěděli, co je v Bradavicích ukryto ve sklepení - kámen mudrců, na který má zálusk kdejaký padouch. Rozhodně jsme se k němu tedy museli dostat dřív a to nebylo to jen tak. Kámen je řádně hlídaný, střežil jej trojhlavý pes Chloupek, zákeřná rostlina ďáblovo osidlo, ošemetná kouzelnická dáma (namísto šachů) a ještě několik nesnadných kouzel. Nakonec se ale dobrá věc podařila a kámen jsme získali jako první! A aby jej už nemohl nikdy nikdo zneužít, tak jsme jej raději úplně zničili. Po večeři jsme se pak přihlásili do jednotlivých kroužků, kde jsme si mohli sami vybrat, zda se chceme věnovat výrobě táborového trička, sportu, tanci, deskovým hrám nebo IT záležitostem. A teď už tu všichni pobíhají s kartáčky v rukách a ručníky kolem krku, což nemůže značit nic jiného, než blížící se večerku...

Neděle 30.7.2017

Dobré ráno ve Všechlapech! A dobré dneska opravdu bylo, protože už od rána nás vítalo sluníčko a navíc nebyla rozcvička. To je jediná výjimka, protože v neděli se rozcvička nekoná. Ale zítra už nás to nemine. Dnes nás čekala cesta do Bradavic, dopoledne jsme dávali dohromady seznam věcí, které potřebujeme k našemu novému studiu. Jakmile jsme si slepili seznam, vyzvedli jsme si peníze v bance u Gringottových a nakoupili za ně všechny nezbytné položky. A pak hurá vlakem do Bradavic! Po večeři nás ve Škole čar a kouzel v Bradavicích přivítal sám ředitel Albus Brumbál a moudrý klobouk nás rozdělil do jednotlivých kolejí - Nebelvíru, Zmijozelu, Havraspáru, Mrzimoru a Chrabrolínu.

Sobota 29.7.2017

A je to tady! Po roce jsme opět na místě našeho táborového činu ve Všechlapech! Poté, co jsme odmávli dojaté rodiče na Zličíně jsme se vydali autobusem vstříc naším novým táborovým dobrodružstvím. Cesta proběhla podezřele hladce a rychle a v táboře už na nás čekalo sluníčko a teplý oběd. Všichni jsme se ubytovali v přidělených chatičkách, vybalili jsme si, povlíkli povinně postýlky a začali jsme se seznamovat. Kromě různých her jsme odpoledne vyzkoušeli i místní bazén. Paráda! Voda nás hezky ochladila. A do čeho jsme se pustili večer? Pozvali jsme děti do nově vytvořeného letního kina, které po večeři vzniklo v našem táborovém středisku. A asi nikoho nepřekvapí, co jsme vybrali na dnešní filmové plátno. Museli jsme se přece pořádně seznámit s Harrym Potterem a jeho kamarády...:-)