OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Tímto se s vámi loučím jménem všech vedoucích, technické čety, zdravotníků a redaktorek. Věříme, že si děti tábor užily alespoň z poloviny jako my.
Děkujeme za důvěru, vzkazy a odezvu od vás.

Za rok opět naviděnou.

Pátek 9.9.2019

Máme tady předposlední den. Už se na nás těšíte? My ano! Dopoledne nás letuška přivítala zpět v České republice. Naštěstí jsme se stihli vrátit na Štědrý den. A to víme protože, se ráno narodil Ježíšek v Betlémě a my byli u toho. Dopolední přípravy na Vánoce, ale nebyly jednoduché. Skákali jsme v pytlích přes překážkovou dráhu a u toho se museli vyhýbat vánočním ozdobám. Také jsme lovili kapry a šli stezku s dárkem. Odpoledne jsme proložili koupáním, jelikož nás prosincové teploty velice překvapily. A čekala nás sněhová bitva se sněhuláky. Také jsme si vyrobili vánoční řetězy na stromeček, který jsme společně ozdobili. A víte co se večer objevilo pod naším vánočním stromečkem? Ceny za celkové umístění v celotáborové hře. Teď už zbývalo jen si pořádně dobalit, naposledy si užít spaní v chatičce a těšit se domů.

Čtvrtek 8.8.2019

Dobré ráno z Kácova i ze Všechlap! Starší děti s vedoucími v Kácově čekali na snídani, kterou dovezli naše spojky z tábora. Poté všev tábořišti zabalili a vydali se na vlak, aby se přiblížili k táboru. Mladší děti v táboře si mezitím užily nejrůznější hry a vodní hrátky. Před obědem se unavení "vandráci" dokutáleli do tábora, kde si vychutnali borůvkové knedlíky a hlavně sprchu. Poobědový program byl už společný pro všechny a počítal se do celotáborové hry. Pokračovali jsme v nedokončené etapě USA. Projeli jsme se improvizovaným vlakem, také jsme stavěli koleje. Nemohli jsme být ochuzeni ani o díkuvzdání a proto jsme si pochutnali na vybraných pochutinách. Také jsme přenášeli ohňovou vodu, kterou jsme museli vypít. Většina starších dětí byla tak znavena, že po večeři zalezly do spacáků už se slepicemi. Narozdíl od mladších dětí, kteří nechtěly být ochuzeni o spaní pod širým nebem. Opekli jsme si buřty, poslechli si kytaru a při pozorování hvězd "vytuhli jak veky".

Středa 7.8.2019

USA, USA, USA - velká země plná velkých možností. I náš den byl plný výzev! Dopoledne nám po táboře vzniklo několik nefalšovaných casinových stanovišť, po kterých děti běhaly a vydělávaly si zlaťáky. Trocha zdravého hazardu přece nikomu neuškodí, ale i přesto jsme si pak naše zapálené hlavičky šli raději zchladit do bazénu. Posilněni těstovinovým obědem jsme si odpočinuli při poledním klidu a pak se starší děti sbalily a vydaly se na zkušenou do světa alias na puťák. Cesta do Kácova jim byla zpříjemněna občerstvením a krásnou klidnou přírodou. V cíli si pak postavily přístřešek kvůli blížícím se tmavým mračnům a na ohni si uvařily večeři, která kupodivu byla i k jídlu :). Mladší děti zůstaly v táboře, kde si užívaly bazénu a necelotáborových her. Den v táboře jsme zakončili večerním promítáním pohádky v jídelně a Kácov zas uspával velké děti zpěvem při kytaře.

Úterý 6.8.2018

V Austrálii jsme si protáhli budíček o čtvrt hodinky a bez rozcvičky, stále plni dojmů z noční hry jsme vyrazili rovnou na snídani. Poté jsme si našli kamaráda u protinožcůy se kterým jsme byli svázáni a to doslova a společně plnili úkoly. Jelikož bylo veliké vedro v buši, vyrazili jsme se koupat do místního chlorovného moře. Po obědě jsme se ztratili v Austrálii. Pomocí nápověd jsme se dostávali ven, někteří se stále točili v kruzích, vraceli se stále zpět na začátek. Nakonec jsme se všichni bezpečně dostali zpět do tábora. Poté nás spláchl pořádný liják a naše mistrovství v rugby muselo být odvoláno. A jelikož je dnes říjen, vyrazili jsme dnes na halloweenskou koledu. Předtím jsme si obličeje vylepšili obličejovými barvami. Děsivými obličeji se to v táboře jen hemžilo. Před večerkou jsme si záhráli ping pong, fotbal, volejbal a další. Na čas jsme zalehli do spacáků a po pohádce padli za Austrálii.

Pondělí 5.8.2019

A máme tu nový týden  s ním i nová cestovatelská dobrodružství!!! Na ranní nástup nám zavítal cizí němý velvyslanec, od něhož jsme se za pomoci překladatele dozvěděli, že se nacházíme v Kanadě. Celý den jsme strávili lovem různých bobříků:

- zručnosti, kdy jsme vyráběli bobříky z přírodních materiálů a mladší táborníci pro ně vyráběli lesní domečky

- míření, kdy jsme se za pomoci šipek, granátů, vzduchovek a flusaček učili střílet na cíl

- mrštnosti, který spočíval v běhu a skoku do dálky

- znalostí v podobě všeobecného testu pro malé i velké

- mlčení ( Pozn. red: toto byl největší oříšek! Většina dětí na lov tohoto takřka bájného tvora bohužel nedosáhla)

Poslední dva bobříky jsme plnili během odpoledního výletu na nedalekou rozhlednu Špulka. Na závěr procházky jsme se ještě zastavili v Divišově v potravinách. Radost v očích všech dětí při oznámení této zprávy byla těžko popsatelná a nefalšovaná! Večer nás čeká ještě bobřík odvahy v podobě bojovky, ale psssst, o tom ještě děti ani netuší...

Neděle 4.8.2019

Je neděle, takže víme, že rozcvička nás nečeká. Jenže nás na budíčku nečekal vůbec nikdo. Vedoucí nikde... Až po chvíli jsme se dozvěděli, že je musíme jít vzbudit. Bylo to náročné, ale přecejen jsme je z postelí dostali. Následovala taneční rocvička, která skoro plynule přešla ve snídani. Po vánočce jsme dodělali hru týkající se řecké mytologie. Měli jsme za úkol získat kusy obrázků mýtických bytostí, následně je složit a získat informace o bytostech. Jejich získání nebylo jednoduché, protože jsme museli plnit úkoly od našich vedoucích. Například zamést jejich chatky, uctívat je a mnoho dalších zapeklitých úkolů. Tímto jsme uzavřeli řeckou etapu a šli jsme se zchladit do bazénu. Následoval oběd, při kterém jsme se trochu vrátili zpět v čase - kuřecí plátek s broskví. Po poledním klidu nás přivítal kuchař Marco, který nás přivítal v jeho zemi a řekl nám rychlý recept na pizzu. Z jaké země tedy by? No samozřejmě, že z Itálie. Čekalo nás přeplavání přes kanál Grande a bitva na moři, která byla v některých chvílích opravdu drsná. Po bitvě nám vyhládlo, a tak jsme si museli vyrobit domácí těstoviny. Nebylo to nic jednoduchého, ale i tak se nám podařilo udělat zdařilé výtvory. Naštěstí jsme je nemuseli jíst. Jenže italská strava udělalo své a museli jsme bojovat se střevními potížemi. Ale nebojte, byla to jen hra na "hajzlbábu". Vše dobře dopadlo a mohli jsme ukončit italskou etapu. Po večeři nás čekal karneval, při kterém předvědly děti velmi zdařilé kostýmy :-) A co nás čeká zítra? To se nechte překvapit.

Sobota 3.8.2019

Po snídani jsme u nás v táboře uvítali olympijskou delegaci. A na stadionu jsme netrpělivě čekali na běžce, který zapálil olympijský oheň. Což znamenalo, že jsme v Řecku a to přímo v době olympiády. Dopoledne jsme se tedy měřili své síly s ostatními. A to například v hodu diskem, trojskoku, běhu, ale také v dětském TFA. TFA je závod pro tvrdé hasiče. Děti musely na sebe navléknout hasičský kabát, helmu, rukavice a překonat překážky. Po obědě nás čekalo něco velice speciálního. Jelikož k nám na návštěvu přijeli kamarádi lékaři i se sanitkou (stejnou jako v seriálu Sanitka. A to plně funkční!) a také náš sbor s cisternou, muselo se toho využít. Proto zde na pozemku vznikl dispečink a dva byty. Dětem byla ukazována souhra hasičů a záchranářů. V zakouřeném bytě hasiči hledali manžele. Paní byla vyvedena z domu za pomoci dýchací techniky. Pán byl na tom hůř a musel být vynesen z bytu na nosítkách. Sousedka z druhého patra slezla s hasiči po žebříku. Následně však paní ze sanitky utekla a vtrhla zpět do bytu pro králíčka. Musela být zorganizována další pátrací akce v bytě. Králíček i všichni poškození byli transportováni sanitkou do nemocnice. Ukázka sklidila velký úspěch. Poté byli všichni poučeni od lékařů jak na první pomoc a hlavně masáž srdce, kterou si všichni vyzkoušeli na figuríně. Následovala ukázka našich hasičů, kteří trať již zmíněného TFA probíhali s velkou zátěží a dýchacím přístrojem. K večeru jsme dokončili olympiádu, tentokrát ale v týmových soutěžích. Např. celá skupinka oslepla a byla naváděna nejstarším z družinky pouze píšťalkou. Nebo jsme si zalyžovali a také jsme běželi opilecký běh (několikrát jsme se museli zatočit a pak běžet s kelímkem plným vody do cíle). Večer nás spláchl déšť a potopil naše plány. Proto jsme si udělali kino a po pohádce šli spokojeně spát.

Pátek 2.8.2019

Pátek - bláznů svátek? Pro nás ani nemusí být svátek, my tu máme veselo každý den! :) A kde jsme dnes byli? Inu, netroškařili jsme a zavítali jsme hned do několika afrických zemí. Na Madagaskaru jsme přeplavávali nebezpečné moře kvůli získávání důležitých informací, v Egyptě jsme si vyzkoušeli vyrobit z vlastních členů mumie, v Keni jsme pozorovali a hledali zvířátka, v Senegalu jsme se zastavili na Rallye Monkey Dakar alias opičí dráze, v Zanzibaru jsme podnikli exkurzi za kořením a v JARu jsme pak na závěr vyzkoušeli své nově nabité znalosti o Africe ve formě záludného kvízu.

Po Africe jsme cestovali během táborového měsíce května, kdy se v našem kalendáři slaví "Den hasičů", tudíž jsme odpoledne soutěžili s vodou. Připravené soutěže byly vtipnější rozhodně pro děti než zapojené vedoucí. Očekávané letní teploty se na hry zrovna nekonaly, což škodolibě potěšilo děti a trochu zamrazilo zapojené vedoucí. A proč? Žádný požár se nekonal, tak jsme hasili naše milé dospěláky :). Děti přepravovaly různými způsoby vodu a tu pak speciálními způsoby lily na své vedoucí - jedno oko nezůstalo suché, ať už smíchem nebo hašením. Na závěr odpoledne se ale přece jen vyčasilo a tak jsme naskákali aspoň na chvilku do bazénu. Posilněni langoši k večeři jsme si večer ještě zahráli safari, kdy jsme chytali vedoucí převtělené do zvířat a dostávali jsme za každý odchyt body. Tento lov nás značně vyčerpal, tudíž dnes o večerce ani nikdo příliš nesmlouval...

Čtvrtek 1.8.2019

Jak bylo včera naznačeno, dnes jsme se vydali na celodenní výlet. Před snídaní jsme si místo rozcvičky měli zabalit batůžky (pláštěnka, pití) a převléknout se, abychom nedělali ostudu. No, byla to fuška, ale přecijen jsme po snídani nafasovali balíček na cestu a vyrazili jsme. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Jedna skupina, převážně chlapecká (jedinou zástupkyní ženského pohlaví byla vedoucí Kristýna), se vypravila do Vojenského muzea v Lešanech. Druhá skupina, trošku početnější, odjela směr Čapí hnízdo (nebojte, děti koblihou neuplatili, #sorryjako). Obě skupiny si celý den moc užily. První skupina má nastudované tanky, auta, těžkou vojenskou techniku, rakety, stíhačky apod., zatímco druhá byla poučena o tom, jak to v přírodě chodí. Viděli jsme spoustu zvířat a užili si prolézačky. Po náročných několika hodinách jsme se okolo 4. hodiny sešli v Benešově na náměstí, kde nás čekal nejvíc očekávaný moment celého dne, možná i tábora - rozchod po městě! Zásoby sladkostí a dalších pochutin jsme doplnili asi tak na další měsíc dopředu. Po utracení velké části kapesného jsme se všichni společně přesunuli do tábora, kde nás čekala večeře (někteří ji stihli už na chatce ze zakoupených pochutin). Po večeři jsme si odběhali tresty za mluvení v jídelně a šli se osprchovat. Následovalo jen vyčistit si zuby a říct dobrou noc!

Středa 31.7.2019

Dobré ráno z Anglie! Ráno nás navštívil William Shakespeare, který zrovna dokončoval knihu Romeo a Julie. Také se v táboře mihnul Isaac Newton, který šel přemýšlet pod jabloň.  Největší poctou byla návštěva královny Alžběty II., bohužel měla naspěch. Hned po snídani jsme si procvičili pružnost a hbytost hrou Pakani. Pakani si chrání své území, ale jsou velice pomalí, opoždění a velice směšní. Pakanům jsme se snažili ukrást co nejvíc velikonočních vajec. Následně zpestřila náš den návštěva Policie ČR. Přesněji zásahové jednotky z Příbrami. Páni policisté nám ukázali vše a odpověděli na všechny záludné dotazy. Zkusili jsme si pouta jak kovové; tak plastové. Také jsme si vyzkoušeli přilby, vesty, chrániče, plynovou masku a další. Pohráli jsme si s obušky i štítem. Ukázka vyvrcholila výbuchem cvičného zábleskového granátu, který se hází do davu, kupříkladu při demonstracích. Výbuch byl zhruba poloviční, než při ostré akci. Nebojte, zábleskový granát nebyl házen mezi děti, ale pouze na volné prostranství. Při akci nebylo zraněno žádné dítě ani vedoucí. :) Odpolední program nám narušilo typické anglické počasí a děšť neustával celé odpoledne. Průtrž mračen nám nedovolila přeplavat přes kanál La Manche. Ale uvařili jsme si výborný anglický čaj dle specifických a záludných postupů. Zahráli jsme si velice napínavou hru Bingo. Také jsme si vyzkoušeli parkur na koni, namalovali si velikonoční vejce a ozdobili májku. V noci samozřejmě hlídáme májku. Hlídání májky začínali nejmenší špunti v 19 hodin a starší končí hodinu po půlnoci. Díky celodennímu výletu, který nás čeká, bylo hlídání zkráceno. Májku hlídáme po skupinkách a neustále čelíme náletům lupičů. Každý z nás ji bránil vlastním tělem přesně hodinu. Dnes se rozloučíme po anglicku: Have a good night.

Úterý 30.7.2019

V úterý jsme se pobudili do "země vycházejícího slunce", což jsme hned poznali z ranních zpráv na nástupu po snídani. Dnešní země byly dvě - Japonsko a Čína. Jako první jsme se naučili různým zvyklostem. Japonská mluva nám trošku zamotala jazýčky, nacvičili jsme bojové sestavy Dojó, zatancovali si tradiční japonský tanec, naučili jsme se japonskou kaligrafii a dozvěděli se informace o Japonsku. Po svačině jsme se převtělili do výrobců robotů, čímž jsou asijské země proslulé. Nejstaší děti z družinek špiónili u výrobku, spojky předávaly důležité informace a padělatelé vyráběli napodobeninu. Výsledky byly vskutku zdařilé, téměř nerozeznatelné od originálu (hahaha). Mladší děti mezitím vyráběly roboty z přidělených "ingrediencí". Ještě před obědem jsme stihli vyrobit zápasnické čelenky, které jsme využili hned po obědě na zápasech sumo. Vybraní jedinci byli navlečeni do zápasnických oděvů a vrhli se na zapás mezi družinkami. Zápasníky zápas velice znavil (není se čemu divit, když zápasníci měli až 14 vrstev oblečení) a jelikož bylo hezké počasí, vrhli jsme se do bazénu vylovit všechny ryby, které asijská moře nabízí. Vykoupat jsme se stihli ještě před malým deštíkem. Po večeři jsme se přesunuli k táboráku, kde jsme si opekli buřta, zazpívali pár hezkých písniček a spokojeni jsme se uložili ke spánku :-)

Pondělí 29.7. 2019

Tak kam v pondělí? Co třebas do země žabích stehýnek, dobrých vín, intenzivních sýrů a křupavých bagetek? Stačilo pár indícií v ranní scénce a všem dětem hned došlo, kde jsme se ocitli. Dopoledne jsme si osvěžili podobu místní vlajky, jejíž části jsme sháněli na hřišti, s obručemi jsme cvičili ladné pohyby, hodící se minimálně do prestižní francouzské baletní školy a skládali jsme názvy jednotlivých departmentů navštívené země. Odpoledne jsme dle předpovědi očekávali nějakou tu bouřku z horka, ale rosničky se asi opět sekly ve výpočtech a tak jsme teplého počasí využili k bazénování hned po poledním klidu. Po svačině jsme v rámci další hry pomohli převézt do Francie pár uprchlíků a při tiché poště jsme se snažili obohatit svůj francouzský slovníček. Nicméně výsledky, které se dostávaly na druhou stranu "poštovního" řetezce byly nejen k pobavení, ale především by vydaly na úplně fungl novou řeč :-). A co s načatým večerem? Vyhodili jsme si z kopýtka při venkovní diskotéce pod širým nebem. Spát se nám jít rozhodně nechtělo, tak jsme si trochu protáhli večerku a tajně doufáme, že to nebyla poslední příležitost k předvedení svých tanečních kreací!

Neděle 28.7.2019

Dnešním dnem začala oficiálně naše cesta kolem světa. Vzbudili jsme se do lednového rána v Německu a proletěla nad námi kometa. A v tu ránu se v našem táboře střetli Kašpar, Melichar a Baltazar. Králové hledali kometu a zmateně pobíhali kolem, dokonce cestou ztratili korunovační koruny. Naštěstí potkali místní německé občany, kteří jim slíbili pomoc. K pomoci Tří králů jsme se zapojili i my. Dopoledne jsme malovali kometu, ale byl v tom háček! Na ruce a papír jsme vůbec neviděli. Dále jsme přenášeli krátký vzkaz v němčině z místa na místo. Na dalším stanovišti jsme si v omezeném časovém limitu prohlédli několik tématických obrázků a museli si co nejvíce zapamatovat. Také jsme vyráběli Bratwurst ze silonek a šišek. Samozřejmě jsme se stali zlatníky a vyrobili nové koruny pro krále. Odpoledne se tři největší jedlíci týmu utkali v pojídání samých vybraných delikates. Opět to bylo zapeklité, jelikož se jedlíci sami nesměli krmit. Museli být tedy krmeni ostatními členy týmu. Na konci všech úkolů jsme dostali na celnici německé razítko do pasů a vyfotili se na nové pasové fotky. Před večerkou jsme si zahráli vybíjenou, fotbal, přehazovanou nebo volejbal. Utahanost dětiček je stále větší a větší a ukládání ke spánku zabírá méně a méně času. Dobrou...

Sobota 27.7.2019

Po roce jsme se opět sešli na parkovišti u zastávky Strojírenská a bylo načase říct pápá rodičům a vyrazit vstříc dobrodružstvím. Tentokrát na cestu kolem světa za 14 dní. Autobus, alias letištní transfer, nás dopravil na "letiště" do Všechlap. Po ubytování následoval výborný oběd v letištní restauraci. Následovalo seznámení se všemi účastníky zájezdu a pravidly tábora. Jelikož se nám trošku pokazilo počasí, děti byly nahnány do jídelny na promítání pohádky. Po večeři byla otevřena odbavovací hala, kde děti podle zapeklitého kódu poznaly, k jaké přepážce mají jít. Někteří podezřelí jedinci byli posláni na zdravotní prohlídku nebo byli zpacifikováni letištní ochrankou. Nakonec se všem podařilo odbavit a dokonce i prošli přes security k bráně do letadla. Najít tu správnou dalo některým zabrat, ale i tak bylo letadlo přes všechny nástrahy plné, tudíž všechny děti prošly. Každé dítě mělo své vlastní sedadlo, které také muselo najít. Od vstupu do haly k usednutí na sedadlo čekalo tedy na děti mnoho nástrah, které všichni nakonec překonali. Následovalo přivitání od kapitána letu a bezpečnostní instruktáž od letušek a stewardů. Po vzletu bylo dětem podáno drobné občestvení, které měly samozřejmě v ceně letenky. A to se vyplatí! Pro největší hladovce byla připravena druhá večeře, po které se mladší děti přesunuly do chatek a šly spát. O chvíli později je následovaly i starší děti a určitě se těší na další den :-)